Category: Rock and Roll

Као Ја Да Полудиш - Прљаво Казалиште* - На Тргу (DVD, Album)

Comments

  1. Aug 26,  · Наместо вештачки да ја изолираме, треба да ѝ помогнеме на нејзиниот пат кон Европска унија“, порача Гајзер на крајот од интервјуто за „Домовина“.
  2. По тој повод, градоначалникот Златко Марин ја најави роденденската прослава што ќе се одржи в недела во паркот „Авион“ на која ќе настапат групите „Прљаво казалиште“ и „Нокаут“.
  3. Pesma je nastala neposredno nakon sto je tadasnjoj SFRJ izrucen bivsi ministar pravosudja NDH Andrija Artukovic,pesma je posvecena pleasirluxingberscakosnamofarmcornli.xyzinfocen je nakon dugogodisnjih pregovora iz Juzne Amerike,kao jedini zivi ministar NDH,to je ta poslednja“ruza“.Na smrt je osudjen ,a presuda nikad nije pleasirluxingberscakosnamofarmcornli.xyzinfo je u zatvoru god.,a iste godine je izasao njihov album Zaustavite Zemlju.
  4. Ја загреваме водата без да дозволиме да почни да врие. Штом ги забележиме меурчињата на дното, ја намалуваме температурата и оставаме јајцата да се варат минути. Ја .
  5. Еден од нај активните активисти на „шарената револуција“ професорката Мирјана Најчевска во гостувањето во Отвореното студио на телевизија 24, посочи дека нема да ја плати казната која ја .
  6. На Црвеном тргу у Москви одржава се проба Параде победе, у којој учествују посаде борбених машина. 75 година од Велике победе: Актуелности и прослава 9. маја
  7. пред црквом, да крстите новорожденог младенца мужеског пола Неци Прекајцу. – (Аркадија је, као и поп Ћира, мрзио на Вука и његове реформе, по којима се човек не може раз - .
  8. Молимо вас да се у коментарима држите теме текста. Редакција Политике online задржава право да – уколико их процени као неумесне - скрати или не објави коментаре који садрже осврте на нечију личност и приватан живот.
  9. Сигурно сте забележале дека портокалите во маркетите често се продаваат во црвена мрежа. Зошто е тоа така? Причината за ваквото пакување на портокалите не е случајна. Црвената мрежа ги прави да бидат порумени, а со.